Usuwanie kurzajek - czym są, jak się pozbyć, cena, opinie

Kurzajki mogą znacznie obniżyć komfort życia. Powodują dyskomfort, a ponadto są zaraźliwe i trudne do wyleczenia. Najczęściej pojawiają się na stopach - głównie na piętach, między palcami czy na czubkach palców wokół paznokci. Występują również na twarzy i rękach. Kurzajki można leczyć różnymi sposobami, m.in. poprzez zamrażanie i leczenie chemiczne. Niestety metody te często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na laserowe usuwanie kurzajek, które wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością. Zabieg ten oferowany jest przez Centrum Flebologii. Ofertę placówki możesz sprawdzić na jej oficjalnej stronie https://www.centrumflebologii.pl/pl/inne-uslugi/brodawki-kurzajki.
Usuwanie kurzajek

Czym są kurzajki?

Kurzajka to zmiana skórna wywołana przez wirusa brodawczaka ludzkiego. Ma formę niedużej, twardej narośli. Najczęściej jest bezbolesna, jednak wywołuje pewien dyskomfort. Zazwyczaj nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i potrafi zniknąć bez żadnego leczenia, jednak proces ten może trwać nawet wiele lat. Wyróżnia się kilka rodzajów kurzajek: zwykłe, nitkowate, podeszwowe i płaskie. Pierwsze z nich zwykle występują na rękach. Drugie najczęściej pojawiają się na twarzy w okolicach oczu oraz ust. Kurzajki podeszwowe umiejscowione są na stopach i mogą powodować ból podczas chodzenia. Natomiast brodawki płaskie, mające mniejsze rozmiary, pojawiają się zwykle u dzieci na kolanach, twarzy czy rękach.

Usuwanie kurzajek u dzieci - jak się pozbyć?

Istnieje wiele sposobów na usuwanie kurzajek u dzieci. Występują zarówno metody domowe, jak i medyczne. Niestety pierwsze z nich często okazują się mało skuteczne. Natomiast wśród sposobów leczenia kurzajek z drugiej grupy największą popularnością cieszy się terapia z użyciem lasera. Gwarantuje ona świetne efekty i jest w pełni bezpieczna. Promień lasera skutecznie niszczy wirusa brodawczaka, dzięki czemu pozwala skutecznie pozbyć się kurzajki. Często wystarczy jeden zabieg, aby całkowicie zapomnieć o problemie. Ponadto laserowe usuwanie brodawek trwa krótko - często zaledwie minutę - i nie pozostawia blizn.

Laserowe usuwanie kurzajek - cena

Zastanawiasz się, ile kosztuje laserowe usuwanie kurzajek? Niestety nie da się wskazać konkretnej ceny, ponieważ ceny mogą się różnić w zależności od placówki, w której będziesz wykonywał zabieg. Pamiętaj jednak, że kwota nie powinna stanowić głównego kryterium wyboru. Najważniejsze jest znalezienie kliniki, w której pracują doświadczeni specjaliści, przeprowadzający zabiegi z najwyższą precyzją. Taką placówką jest Centrum Flebologii w Warszawie. To właśnie w niej profesjonaliści usuwają kurzajki przy pomocy zaawansowanego lasera barwnikowego Vbeam Perfecta. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje taki zabieg, to już dziś skontaktuj się z obsługą Centrum Flebologii i poproś o cennik.

Laserowe usuwanie kurzajek - opinie

Laserowe usuwanie kurzajek cieszy się bardzo dużą popularnością oraz świetnymi opiniami ze względu na swoją niezwykłą skuteczność. Zabieg ten pozwala zniwelować zarówno niewielkie, jak i te większe zmiany skórne. Ponadto jego dużą zaletą jest fakt, iż nie pozostawia nieestetycznych blizn, które mogłyby niekorzystnie wpływać na samopoczucie pacjenta. Laserowe usuwanie kurzajek cieszy się świetnymi opiniami również ze względu na to, iż jest zabiegiem krótkotrwałym i bezbolesnym. Dodatkowo nie powoduje żadnych uciążliwych skutków ubocznych, które mogłyby utrudnić funkcjonowanie po zabiegu. Należy jednak pamiętać, że laserowe leczenie brodawek powinno być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, mających odpowiednią wiedzę.