Doppler żył kończyn dolnych - zalety badania, czym jest, cena

Doppler żył kończyn dolnych to bezinwazyjne i bezbolesne badanie wykorzystywane w wykrywaniu chorób żył. Pozwala na dokonanie oceny, w jakim kierunku oraz z jaką prędkością krew przepływa w naczyniach, a tym samym umożliwia zidentyfikowanie zaburzeń takich jak zakrzepica. Doppler służy również do określania, czy żyły są wydolne oraz które zastawki zostały uszkodzone. Ponadto badanie to przeznaczone jest do kontrolowania, jaki jest przekrój naczyń poszerzonych przez zalegającą krew. Dzięki Dopplerowi żył kończyn dolnych lekarz może skutecznie sprawdzić, w których miejscach przepływ krwi jest wolniejszy, gdzie krew się cofa oraz gdzie występuje blokada. Badanie przeprowadzane jest zawsze przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o leczeniu schorzeń żylnych.
Doppler żył kończyn dolnych

Czym jest USG kończyn dolnych?

USG kończyn dolnych, wykorzystujące technikę Dopplera, stanowi popularną odmianę ultrasonografii, pozwalającą na dokonanie oceny przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. To badanie jest zalecane wszystkim osobom, które zauważyły zwiększenie obwodu nogi, zmagają się z pajączkami lub mają niegojące się rany na podudziach. Wskazaniem do wykonania USG kończyn dolnych jest również m.in. nagły ból i podejrzenie zakrzepicy żylnej. Podczas tego badania lekarz przykłada do badanego obszaru specjalną głowicę, dzięki której na ekranie może sprawdzić obraz zmian. USG kończyn dolnych zazwyczaj przeprowadza się w pozycji stojącej. Wynik tego badania otrzymywany jest od razu po jego zakończeniu.

Doppler żył kończyn dolnych - zalety badania

Doppler kończyn dolnych nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością. Jego największe zalety obejmują bezinwazyjność i bezbolesność. Ultradźwięki emitowane przez głowicę podczas tego badania są całkowicie obojętne dla pacjenta. Dzięki temu Doppler jest w pełni bezpieczny - również dla dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży i karmiących. Do wykonania tego badania nie ma żadnych przeciwwskazań. Ponadto może być ono wielokrotnie powtarzane bez obaw o bezpieczeństwo pacjenta. Dodatkowo nie trzeba się do niego przygotowywać. Dużą zaletą Dopplera żył kończyn dolnych jest również jego niezwykła skuteczność, ponieważ pozwala szybko wykryć zakrzepicę, a także określić jej przyczynę i stopień zaawansowania.

Doppler żył kończyn dolnych - cena

Aby dowiedzieć się, ile kosztuje Doppler żył kończyn dolnych, należy skontaktować się z placówką wykonującą to badanie lub sprawdzić cennik dostępny w sieci. Ten rodzaj USG przeprowadzany jest m.in. w Centrum Flebologii w Warszawie - popularnej klinice specjalizującej się w leczeniu chorób żył i obrzęków. Jej ofertę możesz znaleźć pod adresem https://www.centrumflebologii.pl/pl/diagnostyka-i-leczenie-zylakow/usg-Doppler. Na wskazanej stronie znajdziesz informacje nie tylko o tym, jaka jest cena Dopplera żył, ale również, w jaki sposób specjaliści przeprowadzają to badanie, ile ono trwa oraz jakie są wskazania do jego wykonania. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z Centrum Flebologii. Specjaliści z tej placówki z pewnością rozwieją Twoje wątpliwości i przekażą Ci wszelkie niezbędne informacje o Dopplerze żył kończyn dolnych.